FAQ
Opravdu je možné použít Vazbu V1 pro rozsah až 200 stran?
Ano. Naše inovativní technologie je první instalací v ČR. Celý proces tisku, vazby i ořezu brožur probíhá on-line. Masivní finišer dokáže sešít brožuru až do tloušťky 10mm a vytvořit rovný hřbet. Rozsah stran je tak závislý na gramáži papíru. U ofsetového papíru gramáže 70g je to opravdu 200 stran.
Opravdu je Vazba V1 SQF pevnější, než lepená vazba V2?
Ano. Pokud srovnáváme tuto vazbu s běžnou vazbou V2 lepenou tavným lepidlem, tak je vazba V1 SQF opravdu nesrovnatelně pevnější.
Jaké jsou výhody vazby V1 SQF?
Jsou to zejména pevnost a snadné otevírání. Brožura po otevření zůstává otevřená. Výrobní proces je velmi rychlý a ekonomický. Speciální SW dokáže dokonce automatické generování rejstříků stran na základě obsahu a jejich umístění přímo do dodaných dat. Pokud tedy chcete lepší orientaci čtenáře v brožuře, můžeme Vám vytvořit do brožur rejstříky.
Ve hřbetu jsou skobky. Jak je tedy možné potisknout text na hřbet, aby zůstal čitelný?
Do hřbetu lze umístit až 6 skobek podle velikosti brožury nebo přání zákazníka. Většinou bohatě postačí 2 skobky, které umíme umístit přesně na libovolnou pozici na hřbetu. Speciální SW pak umožní přizpůsobit text na hřbetu poloze skobek. Text je tedy umístěn mezi skobky a zůstává čitelný.
U vazby V1 docházelo vždy k posunu vnitřních stran, což vedlo mnohdy k ořezu těchto vnitřních stran velmi blízko textu? Jak je to zde, zejména u velkého rozsahu stran?
Nemusíte mít žádnou obavu. Speciální SW dokáže pozice všech vnitřních stran nastavit tak, aby obsah těchto stran byl všude stejně daleko od ořezu.
Podle čeho se mám rozhodnout s výběrem vazby?
Naše technologie je velmi nová a bourá některá pravidla, která v polygrafii platila celá desetiletí. Například, že vazba V1 je technologicky možná pouze do rozsahu 64, výjimečně 80 stran. Z toho pramenila určitá nedůvěra k možnosti ušití až 200 stran. Výsledky však zákazníky přesvědčují a postupně vazba V1 SQF nahrazuje stále více vazeb V2. Lepenou vazbu V2 je tedy nutné použít pro rozsahy stran nad např. 192 stran, nebo pokud brožura odpovídá nějaké pokračující edici a je potřeba zachovat jednotný vzhled edice. U další edice bychom pak rozhodně doporučili vazbu V1 SQF.
Stránky pro brožuru musím nějak vyskládávat na archy? A pokud ano, tak jak se vyskládávají pro oba druhy vazby?
Stránky rozhodně nevyskládávejte. Ani do dvoulistů. Náš SW si data vyskládá ideálně pro oba druhy vazeb. Stránky nechte v dokumentu pod sebou, tak jak mají být za sebou v brožuře. V případě potřeby se neváhejte ptát telefonicky nebo e-mailem
V jakém datovém formátu mám dodat data?
Ideálním formátem je vždy PDF. Pokud nemáte možnost dodat PDF, můžete dodat i zdrojový formát z Wordu, kdy Vám následně PDF soubor vytvoříme a pošleme Vám ho zpět ke kontrole. Každý počítač má totiž jinak nastavená pravidla pro práci s textem ve Wordu. Tím, že se PDF soubor tvoří na jiném počítači, může dojít k rozhození některých původních nastavení autora nebo třeba přelití některých textů na další stranu, záměnu původního fontu apod. Následně nabízíme i možnost zaslání jednoho kusu kontrolního výtisku, pro finální fyzickou kontrolu brožury
U kalkulace se zobrazuje výrobní čas. Je to opravdu tak rychlé?
Ano. U výpočtu zobrazujeme skutečný výrobní čas zakázky. U mnohých je to opravdu pouze několik minut. Tato informace slouží hlavně pro klienty, kteří opravdu na své brožury spěchají a zadají si v objednávce prioritní termín. Máme zakázky, kdy zákazník odešle objednávku a rovnou sedá do auta, aby si jí vyzvedl. Doba výroby zobrazuje čas na výrobní lince a dává zákazníkovi i signál o reálnosti jeho požadovaného termínu.
Pokud budu brožuru dotiskovat, tak musím znovu nahrávat data?
Při objednávce si můžete zvolit možnost archivace dat. Pokud budete dotiskovat bez jakékoliv změny, můžete do poznámek uvést, že požadujete použít data z předchozí zakázky. Čísla předchozích zakázek naleznete pod odkazem Moje objednávky ve svém přihlášení